%20 İNDİRİM ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLERİ

Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları Yoğun İlgi Görüyor

Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları Yoğun İlgi Görüyor
Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları Yoğun İlgi Görüyor

Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları Yoğun İlgi Görüyor

Aydın çıkışlı Karadeniz turları hem yurt içi yerli turistler tarafından hem de yurt dışından gelen yabancı turistler tarafından oldukça yoğun ilgi görmektedir. Karadeniz’de tespit edilen sadece bu bölgeye özgü en az 300 çeşit bitki vardır. Bu sayı botanik bilimciler tarafından tespit ve tescil edildikçe her geçen gün artmaktadır. Dolayısıyla doğa severler için Karadeniz turları eşsiz rotalar sunmaktadır.

Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları Yoğun İlgi Görüyor
Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları Yoğun İlgi Görüyor

Kültür turları kapsamındaki turlarda Bölgedeki zengin Bizans, Osmanlı ve cumhuriyet dönemi yapıları sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan gelen gezginlerin ilgisini çekmektedir. Çok sevilen yayla turlarının yanı sıra kültür turları da popülerliğini korumaktadır.

 

Aydın Hareketli Turlarda Karadeniz Yayla Turu, Kültür Turu, Gastronomi Turu

Aydın çıkışlı Karadeniz turları arasında her beğeniye uygun farklı seçenekler vardır. Bunlardan yayla turları, kültür turları ve gastronomi turları en çok talep ve tercih edilen turlardır. Doğa severler ve doğanın içerisinde doya doya vakit geçirmek isteyenler Yayla turlarını tercih etmektedir. Karadeniz’in her noktasında şelalelerden oluşan dereleri olan serinliği ile meşhur yaylaları vardır. Her yaylanın birbirinden farklı özellikleri olmakla birlikte her yayla eşsiz bir doğa harikasıdır.

Gastronomi türleri ise son yıllarda özellikle gençler tarafından ya da mutfağa ilgi duyan profesyonel ve amatör aşçılar tarafından tercih edilmektedir. Bu turun özellikleri o yöreye veya o yöreye özgü yiyecekleri tatmaktır. Türkiye’nin başka hiçbir noktasında yiyemeyeceğiniz sadece Karadeniz’e özgü lezzetler sunulmaktadır. Aynı yiyecek diğer bölgelerde yapılsa dahi Karadeniz’in suyuyla havasıyla büyüyen, yağmurlarıyla yıkanan toprakta yetişen bitkilerden çıkan ürünler ve bu ürünleri yiyen hayvanların eti, sütü, tereyağı ile yapılan ürünler başka hiçbir bölgede aynı lezzeti veremez.

 

Karadeniz Turları ve Rotaları

Aydın çıkışlı Karadeniz turlarının yoğun ilgi görmesinin sebebi Kültür Turları Yayla turları gastronomi turlarının yanı sıra pek çok farklı rotalardan oluşan tur seçenekleri bulunmasıdır.

Bu Karadeniz turlarının tercih sebeplerinden bir başkası da kaliteyi uygun fiyatla sunması bölgeyi iyi bilen rehberlerden ve tecrübeli ekipten oluşmasıdır. Aydın çıkışlı Karadeniz turları her yaştan gezgin ve yeni yerler keşfetmeyi sevenler için eşsiz fırsatlar sunmaktadır.