%20 İNDİRİM ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLERİ

Aydın Çıkışlı Günübirlik Fethiye Saklıkent Turu

Aydın Çıkışlı Günübirlik Fethiye Saklıkent Turu
Aydın Çıkışlı Günübirlik Fethiye Saklıkent Turu

Aydın Çıkışlı Günübirlik Fethiye Saklıkent Turu

Aydın çıkışlı günübirlik turlar ile Fethiye ve Ölüdeniz gezisi cennetin yer yüzünde vücut bulmuş halinde dolaşma fırsatı sunuyor. İçinde Mavi Lagün barındıran Ölüdeniz, devasa çamlarla kaplı tepelerle çevrili resimli kartpostal gibi bir plajıdır. Lagün, doğal güzelliğinin korunmasını sağlayan koruma alanıdır.

Aydın Çıkışlı Günübirlik Fethiye Saklıkent Turu
Aydın Çıkışlı Günübirlik Fethiye Saklıkent Turu

Ölüdeniz ve plaj çevresindeki arazi resmen sit alanı ilan edilmiş ve Milli Park’a dönüştürülmüştür. Sahil boyunca yürürseniz Ölüdeniz’in eşsiz, sakin denizi kumlu dibi ve parlak turkuaz tonları ile sizi büyüleyecektir. Çam ağaçlarının suya yansıması renklerin izlenimini zenginleştiriyor. Aydın çıkışlı günübirlik turlar arasında sık tercih edilmesinin nedeni Ölüdeniz’in yeşil ve mavinin bu kadar net buluştuğu bir alan olmasıdır. Adeta denize doğru sarkan çam ağaçlarının dalları ve yarattığı manzaraların eşi benzeri yoktur.

 

Türkiye’de Birinci Avrupa’da İkinci En Uzun Kanyon: Saklıkent Kanyonu

Fethiye Saklıkent turunda en muhteşem destinasyon Saklıkent Kanyonu’dur. Bu doğa harikası sıradağları şeklinde bir kesit sunmaktadır. Bu doğal güzellik, çok sayıda turisti trekking için harika bir yer haline getirmektedir. Parkurda ahşap tahta kaldırımlar vardır, bu da nehrin yukarısında yürümeyi kolaylaştırır.

Tırmanırken, ömür boyu bir kez karşılaşabileceğiniz bir doğa manzarasına tanık olacaksınız. Parkurun son bölümünde su kara ile buluşuyor ve ardından dar bir kısımdan geçerek sona ulaşacaksınız. Serin sularda yürümek yerine biraz dinlenmek isterseniz küçük çay evleri size güzel bir mola sunacaktır. Aydın çıkışlı günübirlik turlar arasında Saklıkent maceracı ruhunuzu ortaya çıkaracak.

 

En Sıcak Havada Bile Buz Gibi Soğuk Suların Yanında Serinleyin: Yakapark – Gizlikent Şelalesi

Fethiye Yakapark buz gibi serin sularıyla cennetten bir köşe adeta. Katılımcılar isterlerse bu sularda gezinebilir veya eşsiz manzaranın tadını çıkarabilir. Deniz ayakkabısı daha uzun mesafe kat etmenizi sağlar. Burası Alabalık yetiştiriciliğinde öncü.  Alabalıkların sıçradığı kristal berraklığında suya sahip dar patikalar sizlere neşe verecek.

Aydın çıkışlı günübirlik turlar içindeki bu rotanın her bir noktası dünyadaki cennet olarak tanımlanır. Çok sayıda minik şelalecik olan bölgede esas kaynak Gizlikent şelalesidir. Buradan akan coşkun su farklı dallara ayrılarak dağılır ve pek çok minik şelalecik oluşturarak doğal güzellik manzaralarına tanık olur.