%20 İNDİRİM ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLERİ

Buram Buram Tarih Kokan Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları

Buram Buram Tarih Kokan Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları
Buram Buram Tarih Kokan Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları

Buram Buram Tarih Kokan Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları

Aydın çıkışlı Karadeniz turları ile Anadolu tarihinin derinliklerini keşfetmeye hazır mısınız? Maçka ilçesinde, Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan, yaklaşık 1500 yıl önce iki keşiş tarafından kurulduğu düşünülen nefes kesici Sümela Manastırı vardır. Ardından manastırın hemen yanında dünya mirası listesinde yer alan Aya Varvara kilisesi görülür.

Buram Buram Tarih Kokan Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları
Buram Buram Tarih Kokan Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları

Zigana Dağı’na Tırmanış; Gümüşhane Torul ilçesindeki Karaca Mağarası’nı ziyaret etmek sizi günlük rutininizden uzaklaştıracaktır. Yöresel lezzetlerden biri olan pestili tatma şansına sahip olacaksınız. Bölgede öğle yemeği yedikten sonra sıra semti kuş bakışı izlemek ve biraz heyecan yaşamak için Cam Teras’ı ziyarete gelecek.

 

Karadeniz Turu ile Tarihin Mihenk Taşlarını Ziyaret Edin

Aydın çıkışlı Karadeniz turları genç gezginler, çocuklu aileler ve yaş almış yetişkinler için düşünülmüş farklı opsiyonlar sunar. Zigana dağının zirvesine yeniden tırmanarak ve antik İpek Yolu’nun güzelliklerini izleyerek Hamsiköy’e ulaşmak eşsiz bir deneyim.  Cumhuriyet döneminde İran’ın transit ticaret yolu olarak kullanılan ve doğa zenginliği görülesi yerlerdir.

Karadeniz bölgesinin berrak dağ havasının ve yemyeşil çam ağaçlarının tadını çıkarın. Köy tarafından işletilen bir fabrikada renkli kumaşlar, giysiler ve ürünler satın alın. Türkiye’nin diğer bölgelerindeki yemeklerden farklı olan otantik Karadeniz mutfağının lezzetlerini deneyin. Tüm Türkiye için ürün üreten bir giyim fabrikasını ziyaret ederek başlayacaksınız. Burada hem Türkiye’nin giyim kültürüyle tanışacak hem de günlük yaşamda kullanabileceğiniz farklı türde ürünler satın alabileceksiniz.

 

Cumhuriyet Dönemi Eserleri

Fırtına Vadisi turun en can alıcı destinasyonu. Bu nehir fevkalade güzel ve zarif eski köprüler içeriyor. Oradayken, bu muhteşem nehre hayran kalacağınız birçok çarpıcı seyir noktasını keşfedebilir ve isterseniz nehirde sal yapmayı da seçebilirsiniz. Aydın çıkışlı Karadeniz turları ile otobüs yolculuğunda kendinizi çevredeki Karadeniz Sahili bölgesinin kültürel canlılığına bırakın. Taze demlenmiş çayını tadın. Geleneksel bir Sürmene bıçağı dükkanını ziyaret edin, Uzungöl’ü keşfedin ve tarihi bir Osmanlı köprüsünün mimari harikalarına hayran kalın.

Klimalı bir otobüse binerek ve farklı türlerde kaynayan Türk çayının tadına bakmak için geleneksel bir çay fabrikasına giderek gününüzü güzelleştirin. Organik biyolojik ürünlerle dolu doğal bir mağaza ve zarif bir şekilde hazırlanmış Sürmene bıçaklarıyla bilinen bir bıçak dükkanı dahil olmak üzere yakındaki dükkanları keşfedin. O zaman pitoresk Uzungöl’ü ziyaret etme zamanı. Dik yamaçlarında, yemyeşil orman manzaralarında ve yakındaki şelalelerde gözlerinize ziyafet çekin.