%20 İNDİRİM ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLERİ

Aydın Çıkışlı Günübirlik Turlar ile Bodrum’u Keşfedin

Aydın Çıkışlı Günübirlik Turlar ile Bodrum’u Keşfedin
Aydın Çıkışlı Günübirlik Turlar ile Bodrum’u Keşfedin

Aydın Çıkışlı Günübirlik Turlar ile Bodrum’u Keşfedin

Aydın çıkışlı günübirlik turlar arasında Bodrum turu en çok tercih edilen güzergahlar arasındadır. Bodrum’un yerel mimari dokusunu korumak için çok çalışılmıştır. Az katlı, beyaz badanalı evleri ve begonvil çiçekleri ile bezenmiş bahçeleri zarif bir hava katıyor.  Parıldayan masmavi denizler ve ufukta görünen küçük Yunan ve Türk adaları güzel manzaralar sunar.

Aydın Çıkışlı Günübirlik Turlar ile Bodrum’u Keşfedin
Aydın Çıkışlı Günübirlik Turlar ile Bodrum’u Keşfedin

Denize uzanan kilometrelerce sahil şeritleri olan Bodrum bir yarımada formundadır. Ormanlık tepeler iyi bir yürüyüş ve bisiklete binme imkanı sağlar. Sadece yürüyüş ve bisiklet turu için bile özellikle Avrupa’dan turistler gelmektedir. Bu sporların tutkunları için eşsiz rotalara sahiptir. Her yıl yurt içi ve yurt dışından gelen kültür severler Bodrum ziyaretlerini ilk sıraya yerleştirmektedir.

 

Bodrum Kalesi ve Su Altı Arkeoloji Müzesi Dünya’nın 7 Harikasından Biri Bodrum’da!

  1. yüzyıldan kalma Bodrum kalesi, şehrin kalbindeki kayalık bir buruna hakimdir. Yakın zamanda restore edilmiştir ve şimdi Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Etrafta dolaşırken, eski Yunanlılardan Romalılara, Osmanlı İmparatorluğu’na ve daha fazlasına kadar farklı dönemlerin gözlerinizin önünde geliştiğini göreceksiniz. Aydın çıkışlı günübirlik turlar ile farklı bir deneyim yaşayın.

Bodrum aynı zamanda Antik Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Mausolos’un Mezarı’nın kalıntılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum’da Halikarnas Mozolesi olarak da bilinen bu yapının orijinali ve heykelleri İngiltere’deki British Museum’da sergilenmektedir. Kazılar sırasında Bodrum’dan İngiltere’ye taşınmıştır. Ancak reprikaları, orijinaline benzer tasvirleri, kabartmaları, maket ve çizimleri Bodrum kalesinde sergilenmektedir.

 

Zeki Müren Evi ve Sonsuz Aşk Şehri Stratonikea’yı Mutlaka Ziyaret Edin

Sanat Güneşi Zeki Müren’in beste ve güftelerindeki duygu yoğunluğunu anlamak için kendi istediğiyle devletin kurumlarına bağışlanan ve günümüzde müze olarak kullanılan evini ziyaret etmeden Bodrum turu yarım kalır. Bugün dahi onunki derin ve edebi şarkı sözleri yazılamamaktadır. Şairler, Zeki Müren’in bu denli başarılı güfteler yapmasında Bodrum’dan ilham aldığını düşünmektedir.

Ebedi Aşk Şehri olarak bilinen Stratonikeia, zengin bir tarih dokusudur. Sonsuz aşk şehri denmesinin nedeni M.Ö. 3.yüzyılda şehri kuran kralın karısına olan aşkından dolayı şehre karısının ismini vermesidir. Bu güzel kadının adı Stratonice‘dir. Efsaneye göre bu tarihi aşk şehrinde gezen ve buranın suyundan 1 yudum içen kişi sonsuz aşkı bulurmuş. Bu efsaneler gerçek mi değil mi bilinmez ama Bodrum’da yaşanan aşklar için yüzlerce şarkı şiir öykü roman yazılmıştır. Aydın çıkışlı günübirlik turlar ile ilham verici Bodrum’a tanıklık edin.