%20 İNDİRİM ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLERİ

Aydın Çıkışlı Günübirlik Turlar İçinde Bulunan Festival Turları

Aydın Çıkışlı Günübirlik Turlar İçinde Bulunan Festival Turları
Aydın Çıkışlı Günübirlik Turlar İçinde Bulunan Festival Turları

Aydın Çıkışlı Günübirlik Turlar İçinde Bulunan Festival Turları

Aydın çıkışlı günübirlik turlar arasında festival turları çok rağbet görmektedir. Bunun sebebi ülkemizde düzenlenen festivallerin neşe ve coşku uyandırmasıdır. Üstelik bir bölgeyi, beldeyi, şehri tanımanın ve kültürünü keşfetmenin en iyi yolu festivale katılmaktır. Çünkü festivalde o yöreye ait lezzetleri tadarsınız, yerel şarkıcılarının ezgilerini müziğini dinlersiniz, dansını, el sanatlarını, bitkilerini görür ve yörede öne çıkan, bölgenin meşhur unsurlarına tanıklık edersiniz.

Aydın Çıkışlı Günübirlik Turlar İçinde Bulunan Festival Turları
Aydın Çıkışlı Günübirlik Turlar İçinde Bulunan Festival Turları

Festivaller insanları birleştirir. Hayatın koşuşturmasına mola verilerek kutlama ve mutluluk amacıyla bir araya gelirler. Ayrıca, insanlar yıl boyunca festivalleri dört gözle bekler. Festival; neşe uyandırır. Kısacası festivaller hayatımızı renk ve coşkuyla doldurur. Bizi her yıl daha da yakınlaştırır ve her türlü toplumsal ayrımcılık duygusunu ortadan kaldırır.

 

Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu – Karaburun Nergis Festivali Turu

Aydın çıkışlı günübirlik turlar arasında Adana Portakal Çiçeği Festivali turu, Adana, Mersin, Tarsus, Antalya, Alanya’yı kapsar. Tüm Türkiye’den katılımcıların dört gözle beklediği festival, yerel lezzetlere tanıklık ediyor.

Karaburun Nergis Festivali turu kapsamında Karaburun, Urla, Balıklıova, Alaçatı yel değirmenleri, Pazar Yeri Camii ve festival alanı ziyaret ediliyor. Karaburun’da nergis çiçeğinin efsanesi, mis kokusu, özellikleri, müziği, yerel lezzetleri tanıtılıyor. Festivaller farklı kültürleri benimsememize yardımcı olur. Hayatın monotonluğunu kırmada çok yardımcı olurlar. Festivale katılmak, insanların müzikle birlikte neşe, coşku ve mutluluğu arttırır. Bu yüzden her sene en az bir festivale katılmak gerekir.

 

Alaçatı Ot Festivali Turu – Urla Enginar Festivali Turu – Barbaros Köyü Oyuk Festivali

Aydın çıkışlı günübirlik turlar içinde Alaçatı ot festivali oldukça şenlikli geçmektedir. Kendine özgü mimarisi, taş evleri, Arnavut taşı döşenmiş dar sokakları arasında Alaçatı turu gerçekleştiriliyor. Ömrü uzatan, kalp damar sağlığını geliştiren, kanseri önleyen, kan yapıcı otlar tanıtılıyor. Yerel üretici pazarında radika, cibes, arapsaçı, şevketi bostan, marata, ebegümeci, ısırgan gibi pek çok şifalı ot satılıyor. Bu otlar yüzyıllar boyunca ilaç ve merhem yapımında kullanılmış. Bu yüzden festival, özellikle sağlıklı yaşama önem verenler tarafından tercih ediliyor.

İzmir Urla’ya Barbaros köyünde yerel halkın tarlalara dadanan hayvanlardan korkutup kaçırmak için yaptığı korkuluklar zaman içinde o kadar sanatsal bir hal almış ki festivali düzenlenir olmuş. Adeta dev kuklaları andıran bu korkuluklara oyuk ismi veriliyor ve tüm dünyadan ziyaretçi akınına uğruyor. Urla Enginar festivalinde ise karaciğer dostu enginarın kalbi enginar çanağından yapılmış çeşitli yemekler ve tatlıların yanı sıra, yaprakları ve sapının da ne kadar lezzetli olduğunu keşfedeceksiniz.